معرفی اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی

اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی تشکل هایی هستند که با حضور داوطلبانه انجمن های علمی دانشجویی یک رشته از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مختلف کشور به منظور انجام فعالیت های علمی کلان تشکیل می گردد.

در واقع این تشکل ها با حضور نمایندگانی از انجمن های علمی دانشجویی در یک رشته تشکیل می گردد. هدف از تشکیل چنین اتحادیه هایی ایجاد زمینه ی مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن روحیه ی خلاقیت و شکوفایی علمی دانشجویان، بسط و گسترش فرهنگ مشارکت، همکاری، رقابت و توسعه‌ی فعالیت های گروهی علمی در بین دانشجویان، قانون‌مند کردن و نهادینه ساختن فعالیت های علمی و پژوهشی دانشجویان، مدیریت، هماهنگی و نظارت بر فعالیت‌ها و حمایت از حقوق انجمن های علمی، ایجاد ارتباط و حمایت مالی و معنوی از طرح های علمی و پژوهشی دانشجویان، فارغ التحصیلان، نخبگان و مخترعان در زمینهٔ صنعتی، ایجاد زمینه‌ی مناسب در جهت تکمیل و ساخت پروژه های برگزیده ی تحقیقاتی و کارگاهی و… می باشد.

هر چند اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی یا سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در مهرماه سال ۱۳۸۱ همزمان با همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه علم و صنعت ایران، به صورت رسمی تائید گردید اما درواقع سنگ بنای آن در سال ۷۹ گذاشته شد. از زمان تأسیس اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی تاکنون ۱۰ اتحادیه علمی تشکیل شده است. تا پایان مهرماه سال ۱۳۸۴ تنها ۳ اتحادیه علمی تشکیل شد و از آن زمان با رشدی چشمگیر ۷ اتحادیه جدید نیز راه اندازی شد.

از جمله فعالیت های سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی می توان به برگزاری 12 دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی، 12 دوره همایش علمی دانشجویی، 4 دوره مسابقات سراسری ریخته گری، چهار دوره مسابقات سراسری سرامیک، برگزاری دوره های آموزشی مختلف در دانشگاه های سراسر کشور و… اشاره کرد. این سازمان توانسته این فعالیت ها را به صورت سالیانه و مستمر برگزار نماید. در سال جاری نیز دوره های بعدی این مسابقات در حال برگزاری است. در این میان سازمان توانسته است افتخاراتی نظیر اتحادیه قابل تقدیر در چهارمین جشنواره حرکت، انتخاب دومین دوره مسابقه سراسری سرامیک به عنوان مسابقه علمی فناورانه برتر، انتخاب اولین دوره مسابقه سراسری ریخته گری به عنوان مسابقه علمی فناورانه قابل تقدیر را از آن خود کند.دسترسی سریع

پوستر مسابقات

شروع مسابقات در:

تاریخ‌های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت شرکت در مسابقه، ارسال پروپوزال و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام در اتوماسیون مسابقات برای همگان رایگان می‌باشد.

حامیان کنفرانس

  • مجتمع فولاد مبارکه
  • شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
  • شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال بختیاری
  • صبا فولاد زاگرس